Dlaczego warto zatrudnić architekta wnętrz?

Dlaczego warto zatrudnić architekta wnętrz?

Zdecydowana większość osób marzy o własnym przytulnym „gniazdku”, z którego nie będzie się chciało wychodzić. Urządzanie wnętrz jest przyjemnością, ale często nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Coraz więcej osób korzysta z pomocy architekta wnętrz. Dlaczego warto sięgnąć po pomoc profesjonalisty? Z własnego doświadczenia możemy zdradzić Wam kilka powodów…

ZOBACZ: Klimatyczna kamienica w bieli – zobaczcie kolejne inspirujące wnętrze

Początkowo podchodziliśmy do tego trochę sceptycznie, teraz możemy zaufać projektantowi całkowicie. Nasza przygoda z architektem wnętrz zaczęła się już dobrych kilka lat temu. Przy jego pomocy został urządzony dom, mieszkanie, siedziba firmy, kolejny dom… W międzyczasie z naszego polecenia z usług architekta skorzystało kilku znajomych, którzy są zadowoleni tak samo, jak my.

Dlaczego warto zatrudnić architekta wnętrz?

Po pierwsze – oszczędność czasu. Urządzanie wnętrz, w szczególności gdy nie mamy o tym żadnego pojęcia, jest bardzo czasochłonne. Dobieranie podłóg, drzwi, koloru ścian i tapet… A to wszystko musi grać ze sobą perfekcyjnie. Projektant wnętrz doskonale wie, co do czego pasuje, a co będzie wyglądało ze sobą źle. Ostatecznie dostajemy wykaz wszystkiego – od farb, przez listwy podłogowe i sufitowe, aż po kanapę i stolik kawowy – naszym zadaniem jest tylko zrobienie zakupów (albo raczej tylko ich opłacenie). Na każdym etapie współpracy możemy wtrącać swoje uwagi – jeżeli coś nie przypadło nam do gustu architekt bez problemu powinien to zmienić. Chociaż… Czasami warto komuś zaufać, zazwyczaj kończy się bardzo miłym zaskoczeniem!

Projektant wnętrz widzi więcej…

I często podsuwa nam rozwiązania, na które nie wpadlibyśmy samemu. Najlepszym na to przykładem jest nasze mieszkanie. Rozmyślaliśmy godzinami nad układem pomieszczeń, ale zupełnie nie przyszło nam do głowy, żeby w taki sposób połączyć ze sobą salon i kuchnię. A okazało się, że wystarczyło wyburzyć jedną ścianę i postawić drugą. Efekt? Bardzo funkcjonalna i pojemna zabudowa kuchenna i całkiem spora przestrzeń. Da się? Da, ale trzeba wiedzieć, jak do tego podejść.

Nie chcę kolejnego tak samo wyglądającego mieszkania…

„Instagramowe” mieszkania często wyglądają bardzo podobnie. Białe meble Ikea, szare ściany… Architekt wnętrz pomoże stworzyć oryginalne wnętrze, które będzie piękne i funkcjonalne. Nam zależało na czymś z charakterem, ale jednak neutralnym – tak, żeby można było je zmieniać przy pomocy dodatków.

Architekt wnętrz weźmie pod uwagę wszystko

Funkcjonalne rozplanowanie gniazdek i włączników światła. Wskazanie dokładnego miejsca, w którym powinien zawisnąć domofon, klimatyzator, a nawet w którą stronę mają otwierać się drzwi, żeby było najwygodniej. Współpraca z architektem udowadnia, że czasami nawet przesunięcie o kilka centymetrów kaloryfera często daje wnętrzu nowe możliwości. Profesjonalista wskaże nawet najkorzystniejszy dla wnętrza sposób układania parkietu. Podsumowując… Pomyśli za nas o wszystkim.

Jak optycznie powiększyć wnętrze?

I na to specjalista znajdzie sposób. W naszym przypadku rozwiązaniem okazały się wklejone w odpowiednich miejscach lustra. Początkowo wszyscy się głowili – po co Wam tyle luster? Teraz każdy „przemyca” je do swoich wnętrz i nie, wcale nie widział tego u nas… ((sic!) spoko, nie obrażamy się)

Architekt dopilnuje wszystkiego za nas

Jest i taka opcja współpracy z projektantem wnętrz. Można zlecić wykonanie całej realizacji, od projektu aż po ułożenie ostatniej poduszki na kanapie – wtedy specjalista „wchodzi” do domu / mieszkania ze swoją ekipą remontową i nadzoruje wszystkie prace. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na regularne zaglądanie do remontowanego lub dopiero co powstającego wnętrza.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Zdjęcia: Materiały prasowe H&M Home / Westwing

Zobacz również

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz Twój adres e-mail nie zostanie ujawniony