Szczotkowanie ciała na sucho – dlaczego warto włączyć je do swojej pielęgnacji?

Szczotkowanie ciała na sucho – dlaczego warto włączyć je do swojej pielęgnacji?

Szczotkowanie ciała na sucho – dlaczego warto włączyć je do swojej pielęgnacji?

Odpowiednia pielęgnacja – czy to twarzy, czy całego ciała – powinna być jednym z ważniejszych elementów codziennej rutyny. Zadbana skóra będzie wyglądać świeżo, promiennie i zachowa młodość i świetny wygląd przez długie lata. Dzisiaj skupimy się na pielęgnacji ciała, a dokładniej na jednym z “modniejszych” rytuałów. Mowa oczywiście o szczotkowaniu ciała na sucho.

ZOBACZ: Domowe SPA – oto przepis na idealny wieczór!

Szczotkowanie ciała na sucho

Szczotkowanie ciała na sucho jest to zabieg, który od wielu, wielu lat jest elementem pielęgnacyjnej rutyny Azjatek. Jest to technika masażu wywodząca się właśnie z Azji. Może wydawać się nieco “drastyczna” i niedelikatna – w końcu szczotki przeznaczone do tego celu wykonane są ze sztywnego włosia. A jednak od takiego masażu można się szybko uzależnić…

Zacznijmy od najważniejszego…

Szczotka do masażu na sucho

Przygodę ze szczotkowaniem ciała wypadałoby zacząć od wyboru odpowiedniej szczotki. U mnie wybór padł na Ionic Brush od marki KLAPP. Raczej nie będzie przesadą, gdy określę ją mianem “mercedesa” wśród wszystkich szczotek. Dlaczego jest taka wyjątkowa? W szczotce zastosowano drewno bukowe (rękojeść), natomiast szczecinę stanowi połączenie brązu (stop cyny z miedzią) z końskim włosiem, co daje efekt łagodnego pobudzania mikrocyrkulacji krwi i limfy. Dzięki takiemu połączeniu, podczas szczotkowania, martwe komórki naskórka ulegają złuszczeniu, a szczotka efektywnie wytwarza aniony, dzięki molekularnej strukturze z brązu. Jony dodatnie ograniczają dopływ energii z zewnątrz, dlatego ważne jest, by doszło do wyrównania poziomu energii przez powstanie jonów o ładunku ujemnym (anionów). Tylko 5 minut szczotkowania dziennie, działa relaksująco, witalizująco i wzmacniająco na układ odpornościowy. Skóra staje się lepiej ukrwiona i odżywiona, a przy tym gładka i jędrna.

Szczotkowanie ciała na sucho - zalety, wady i technika

Szczotkowanie na sucho

Przy szczotkowaniu ciała na sucho bardzo ważna jest odpowiednia technika. Zawsze robimy to od dołu do góry – w kierunku serca. Ruchy powinny być długie i posuwiste. Miejsca, w których znajdują się stawy i węzły chłonne masujemy kolistymi ruchami. Bardzo ważny jest odpowiedni nacisk – początkowo będzie lżejszy, z czasem możemy go zwiększać. Masaż może wydawać się nieco nieprzyjemny, jednak jestem przekonana, że skóra bardzo go polubi! No i oczywiście nie mogłabym nie dodać, że miejsca delikatne, takie jak np. brzuch należy potraktować delikatniej.

Ciało ZAWSZE szczotkujemy na sucho. Skóra nie może być nakremowana ani mokra. Będziecie zdziwione, ile “pyłu” powstaje nawet przy codziennym szczotkowaniu!

Szczotkowanie na sucho – zalety

Zalety szczotkowania mogłabym wymieniać i wymieniać… Taki zabieg przede wszystkim poprawia ukrwienie skóry, a także stymuluje ją do produkcji kolagenu. Skóra staje się wyraźnie wygładzona, ujędrniona i miękka. Poprzez szczotkowanie ciała możemy zmniejszyć widoczność cellulitu. A to chyba świetna wiadomość przed zbliżającym się latem? Szczotkowanie zapobiega także wrastaniu włosków.

Szczotkowanie na sucho – przeciwwskazania

Do przeciwwskazań zaliczają się przede wszystkim wszelkiego rodzaju rany, zadrapania i zmiany na tle wirusowym lub bakteryjnym. Należy omijać wszystkie znamiona i pieprzyki, podobnie jak żylaki – ich posiadaczki przed regularnym szczotkowaniem powinny skonsultować się z lekarzem.

Szczotkowanie ciała na sucho - zalety, wady i technika

Klapp szczotka

Szczotka Klapp nie jest tania, ale można potraktować ją jako inwestycję w piękną skórę. Z pewnością posłuży przez długie lata! Koszt – 268 złotych.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Zdjęcia: mizzle.pl

Zobacz również

2 komentarze

 • 1 rok temu

  Szczotowanie jest moim odkryciem 2018 roku i tylko pozostaje mi żałować czemu tak późno się do niego przekonałam. A tym paniom, które jeszcze go nie wypróbowały mogę polecić aby jeszcze dziś pobiegły kupić szczotkę 😀

  • Mizzle
   1 rok temu

   Lepiej późno niż wcale! ?

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz Twój adres e-mail nie zostanie ujawniony