O tym, jak marka LUSH Cosmetics próbuje ratować naszą planetę

O tym, jak marka LUSH Cosmetics próbuje ratować naszą planetę

Lush Cosmetics to jedna z najfajniejszych marek kosmetycznych jakie znam. Po pierwsze – mają w swojej ofercie mnóstwo świetnych kosmetyków, od rewelacyjnych kuli do kąpieli, po kompletną pielęgnację ciała i włosów, aż po makijaż. Po drugie – marka stawia na naturalne składniki, a także nie pozostaje obojętna ochronę środowiska.

ZOBACZ: Gorąca kąpiel spala tyle samo kalorii co… bieganie?

Lush kosmetyki

O kosmetykach Lush mogłabym napisać naprawdę dużo, bo dobrze znam je już od lat i przywożę je z każdej zagranicznej podróży. Ostatnio zrobiło się głośno o szamponach do włosów w kostce, dzięki którym możemy przyczynić się do ochrony środowiska. Jak? A no chociażby tak, że nie kupujemy szamponu w plastikowej butelce. Dodatkowo, ku ogromnemu zaskoczeniu, szampon w kostce wystarcza nam na bardzo długo i, ku kolejnemu ogromnemu zaskoczeniu, bardzo dobrze się pieni! Bo pewnie nie tylko mi szampony pozbawione SLS’ów i silikonów kojarzą się z brakiem piany?

Szampony w kostce występują w przeróżnych wersjach, nie tylko zapachowych, ale również dostosowanych do różnych potrzeb włosów. Cena? 6.50-7.50 funtów za sztukę. Do szamponu możemy dokupić metalowe etui wielokrotnego użytku, które będziemy wypełniać kolejnymi kostkami.

Szampony w kostce pozbawione są opakowań, ale co z resztą? Cały plastik, którego używa marka pochodzi z odzysku. Tutaj warto również wspomnieć o tym, że Lush zachęca swoich klientów do ochrony środowiska – za 5 pustych czarnych opakowań dostaniemy darmową świeżą maseczkę do twarzy. A to zachęca do recyklingu jeszcze bardziej, prawda?

Wszystkie kosmetyki Lush są wegańskie i nie są testowane na zwierzętach. Brytyjska marka jest wierna polityce Ethical Buying. Składniki, z których produkowane są kosmetyki, kupowane są wyłącznie u producentów, którzy spełniają wszystkie surowe wymagania Lusha. Chodzi nie tylko o ekologiczne uprawy, ale również o miejsca położone jak najbliżej fabryk Lusha (chodzi o zminimalizowanie szkodliwych skutków transportu) i miejsca, w których respektowane są prawa pracownicze.

Lush zwraca ogromną uwagę na problem ochrony środowiska. Wystarczy, że zaobserwujecie ich instagramowy profil i już po chwili przekonacie się, że marka regularnie przeznacza niemałe pieniądze na ochronę naszej planety.

Lush Polska

Niestety sklepy Lush póki co nie pojawiły się w Polsce, jednak ja ciągle mam ogromną nadzieję, że w najbliższym czasie się coś zmieni. Póki co musimy ratować się zakupami, np. w Wielkiej Brytanii, Holandii czy na Chorwacji. A że sezon urlopowy w pełni… Jestem przekonana, że okazji do zakupów będzie sporo!

ZOBACZ WIĘCEJ:

Zdjęcia: Materiały prasowe Lush Cosmetics

Zobacz również

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz Twój adres e-mail nie zostanie ujawniony