Lipoliza iniekcyjna, czyli sposób na pozbycie się kompleksów

Lipoliza iniekcyjna, czyli sposób na pozbycie się kompleksów

Lipoliza iniekcyjna, czyli sposób na pozbycie się kompleksów

Czasami pomimo trzymania diety i regularnego odwiedzania siłowni, tkanka tłuszczowa nie daje za wygraną. A tu wielkimi krokami zbliża się ślub lub kompleksy ciągle o sobie przypominają… Ostatnio wybrałam się na konsultację do kliniki Estetica Nova w Warszawie do niezastąpionej Dr Ewy Rybickiej, której zaufałabym już chyba w każdej urodowej kwestii. Chciałam zadać kilka pytań i upewnić się, że zabieg lipolizy iniekcyjnej będzie dla mnie dobry i przyniesie satysfakcjonujące rezultaty. Wyszłam po zabiegu, umówiona na kolejny.

ZOBACZ: Co do powiększania ust ma? botoks?

Lipoliza iniekcyjna podbródka

Do zabiegu lipolizy iniekcyjnej najlepszym preparatem jest Aqualyx. Ja sama kojarzę go już od dawna, rozważałam zabieg kilkukrotnie, ale nie miałam jeszcze zaufanej osoby, której powierzyłabym swoją twarz. A dr Rybicka to prawdziwa mistrzyni naturalnych poprawek. Dlatego, gdy powiedziała, że zabieg sprawdzi się u mnie jak najbardziej – nie zastanawiałam się ani chwili.

Będąc w gabinecie nie odpuściłam okazji do zadania ekspertowi kilku pytań.

MIZZLE: Czym tak właściwie jest Aqualyx?

DR EWA RYBICKA: Aqualyx jest to roztwór dezoksycholanu sodu, czyli związku, który działa emulgująco. Można powiedzieć, że jest to takie ?mydło na tłuszczyk?, które działa niszcząco na ściany komórek tłuszczowych. Po wprowadzeniu preparatu następuje stopniowe niszczenie tkanki tłuszczowej w danym obszarze. Właśnie dlatego pacjent odczuwa pieczenie, pojawia się zaczerwienienie, lekka bolesność i obrzęk. Bo równolegle z niszczeniem komórek tłuszczowych organizm odpowiada reakcją naprawczą, natychmiast kieruje w miejsce podania komórki, które mają oczyścić tę okolicę, mają jakby wyrzucić z tej okolicy zniszczoną tkankę.

Na czym polega lipoliza iniekcyjna preparatem Aqualyx?

MIZZLE: Dlaczego lipoliza iniekcyjna wykonywana jest właśnie preparatem Aqualyx?

DR EWA RYBICKA: Gdyby ten zabieg wykonywany był innym preparatem to na pewno pojawiłoby się odczucie silnego bólu przy podawaniu. Nie ma tego przy Aqualyx po pierwsze dlatego, że preparat podajemy z małą ilością lidokainy, a po drugie dezoksycholanu sodu jest w takiej jakby otoczce z wielocukrów ? dzięki temu działanie preparatu jest stopniowe i stosunkowo łagodne, nie ma bardzo silnego, natychmiastowego działania na komórki.

MIZZLE: Czy są jakieś zalecenia po zabiegu?

DR EWA RYBICKA: Po zabiegu nie masujemy skóry, aby nie przemieścić materiału. Dopiero następnego dnia możemy wprowadzić masaże lub drenaże limfatyczne. Te zalecane są zwłaszcza w okolicy podbródka, gdzie nie ma takich naturalnych mechanizmów drenujących, nie mamy żadnych mięśni, które moglibyśmy ?uruchomić? po to, aby wspomóc drenaż. Takie masaże, czy wykonywane samodzielnie, czy w gabinecie, są niezbędne i przyspieszają okres rekonwalescencji.

Lipoliza iniekcyjna efekty

MIZZLE: Najważniejsze pytanie – jakich efektów można się spodziewać?

DR EWA RYBICKA: Jednorazowy zabieg może zlikwidować około 20% tkanki tłuszczowej. Aby uzyskać lepsze efekty zalecana jest seria, średnio jest to około 3 lub 4 zabiegów. Kolejne zabiegi robimy wtedy, gdy okolica, w którą podawaliśmy preparat przestaje boleć, czyli po około 3-4 tygodniach.

Lipoliza iniekcyjna cena

MIZZLE: Ile kosztuje zabieg lipolizy iniekcyjnej?

DR EWA RYBICKA: Koszt jednego zabiegu zaczyna się od 400 złotych i zależy od ilości użytego preparatu, a także okolicy, w której jest podawany. W przypadku zabiegu wykonywanego w okolicy podbródka cena wynosi 450 złotych.

Cóż mogę powiedzieć więcej… Już po pierwszym zabiegu widzę zmianę i z niecierpliwością czekam na pełny efekt po wykonaniu zalecanej serii. Co do opuchlizny – faktycznie, pojawia się ona zaraz po zabiegu. Na drugi i trzeci dzień wygląda się koszmarnie, twarz jest opuchnięta, podbródek trzy razy większy niż przed zabiegiem. Jest to całkowicie normalna reakcja organizmu. Występuje również lekka bolesność, w żadnym wypadku nie jest to ból nie do wytrzymania. Po tygodniu po obrzęku nie ma już śladu. Na kolejny zabieg umówiłam się po 4 tygodniach. Po wykonanej serii przyjdę z większym podsumowaniem!

Zabieg wykonywałam z klinice Estetica Nova w Warszawie.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Zdjęcia: mizzle.pl

Zobacz również

2 komentarze

 • Joanna
  5 miesięcy temu

  Z przyjemnością przeczytałam wpis, ale gdzie obiecany ciąg dalszy? 🙁

  • Mizzle
   5 miesięcy temu

   Racja, za dużo na głowie! Zapisuje na liście “to do” i niedługo opublikuję podsumowanie!

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz Twój adres e-mail nie zostanie ujawniony