Jak poradzić sobie z widocznym odrostem na paznokciach?

Jak poradzić sobie z widocznym odrostem na paznokciach?

Jest na to kilka sposobów.

Aktualna sytuacja zmusza wszystkich do pozostania w domach – z całego serca wspieramy akcję #zostańwdomu! Są rzeczy ważne i ważniejsze – w tym przypadku zdrowie i rozsądek wygrywają. Jako, że salony kosmetyczne w większości zostały zamknięte, przez jakiś czas o swój wygląd będziemy musiały zadbać same. Osoby regularnie wykonujące paznokcie żelowe, akrylowe czy po prostu manicure hybrydowy, z widocznym odrostem paznokcia będą musiały poradzić sobie same. Całe szczęście jest na to kilka prostych trików.

ZOBACZ: Hi Hybrid prezentuje nowe “czyste” pyłki do zdobienia paznokci!

Jak ukryć odrost paznokcia?

W ostatnich dniach na Instagramie zaczęło pojawiać się coraz więcej tutoriali pokazujących, w jaki sposób szybko i skutecznie można zakryć widoczny odrost paznokcia. W tej sytuacji najprostszą techniką będzie… podkreślenie niekorzystnej części paznokcia! Na odrost można nałożyć np. brokatowy lakier do paznokci. Ważne, by brokat został nałożony przy skórkach, a następnie delikatnie przechodził na środkową część paznokcia. Coś w stylu brokatowego ombre, z tą różnicą, że zazwyczaj takie zrobienia wykonujemy od góry. Przy tej technice możemy wykorzystać zwykły lakier do paznokci – jeżeli nie mamy brokatowego, możemy stworzyć go samodzielnie poprzez połączenie przezroczystego lakieru lub top coatu z sypkim brokatem.

Widoczny odrost paznokci – jak sobie z nim poradzić?

Kolejnym sposobem na ukrycie odrostu paznokci może być… ozdobienie go kryształkami! Cyrkonie możemy przykleić na specjalny klej lub na bazę do lakieru hybrydowego. Gdy nie dysponujemy takimi produktami – sprawdzi się również przezroczysty lakier lub top coat.

Odrost można również zamalować. Przy pomocy cienkiego pędzelka do zrobień możemy zrobić coś w stylu “odwróconego” frencha. Warto pamiętać o tym, żeby na koniec pokryć całość lakierem nawierzchniowym, który ładnie wyrówna strukturę paznokcia, a także odświeży i nabłyszczy kolor.

Znacie jeszcze jakieś sposoby na pozbycie się odrostu? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

ZOBACZ WIĘCEJ:

Foto + Video: Instagram

Zobacz również

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz Twój adres e-mail nie zostanie ujawniony