Jak nakładać samoopalacz? Mamy kilka rad!

Jak nakładać samoopalacz? Mamy kilka rad!

Jak robić to krok po kroku i nie zrobić plam?

Zdaje się, że wiosna na dobre zagościła w Polsce. Tak więc ogłaszamy już oficjalnie – sezon na odkryte nogi otwarty! “Smażeniu” się w solarium mówimy nie, bo złota opalenizna nie jest warta nowotworu skóry. Stawiamy na samoopalacze i to właśnie przy ich pomocy wyczarujemy opaleniznę, dzięki której każdy pomyśli, że dopiero co wróciłyśmy z wakacji.

ZOBACZ: Body Lava i Fairy Bomb. Fenty Beauty prezentuje nowości

Jak nakładać samoopalacz?

Te z Was, które miały do czynienia z tym produktem z pewnością wiedzą, że to nie jest prosta sprawa. Chociaż, gdy wiecie co robić to cały proces nie będzie trudny.

Po pierwsze – przygotuj ciało

Przed zabraniem się za nakładanie samoopalacza należy odpowiednio przygotować ciało. Należy wydepilować nogi (po nałożeniu “opalenizny” lepiej tego nie robić) i wykonać bardzo dokładny peeling całego ciała. Najlepiej zrobić to dzień wcześniej, warto pamiętać o nawilżeniu skóry balsamem.

Po drugie – zabezpiecz kostki, łokcie i kolana

Zanim przejdziesz do aplikacji samoopalacza, zabezpiecz kostki, łokcie, kolana, nadgarstki i stopy przy pomocy balsamu. Chodzi o to, żeby w miejscach, w których mamy nieco bardziej suchą skórę niż na reszcie ciała nie powstały nieestetyczne plamy i smugi. A te nie tak łatwo usunąć.

ZOBACZ: Jak nakładać korektor? Radzi Kim Kardashian

Po trzecie – przejdź do aplikacji samoopalacza

Tutaj od razu zaznaczymy, że bardzo pomocna jest…

rękawica do samoopalacza

Rękawica pomoże w bardzo dokładnym rozprowadzeniu produktu i nie pozwoli na powstanie plam. Nałóż produkt na rękawicę i zacznij rozprowadzanie na ciele. Najlepiej robić to ruchami kolistymi lub góra-dół. W przypadku niektórych samoopalaczy można nałożyć dwie warstwy w celu uzyskania mocniejszego efektu.

Po upewnieniu się, że produkt został rozprowadzony równomiernie na całym ciele (lub np. tylko na nogach, gdy zdecydujesz się opalić tylko tę część ciała), odczekaj kilka minut i daj produktowi się wchłonąć. Po aplikacji produktu postaw na luźne ubranie (np. oversize’ową sukienkę) i przed zmyciem samoopalacza odczekaj czas zalecany przez producenta.

Ceny rękawic do samoopalacza dostępne po kliknięciu na zdjęcie.

A jeżeli przydarzy się mała wpadka…

Jak zmyć samoopalacz?

Na pomysł świetnego gadżetu wpadła jakiś czas temu marka St. Tropez. Ta w swojej ofercie ma również rękawicę do usuwania samoopalacza. Pomaga w skorygowaniu drobnych błędów, które przydarzyły się podczas aplikacji lub całkowitym usunięciu opalenizny. Jest to rękawica wykonana z lekko szorstkiego materiału, na działanie peelingujące i powinna być obowiązkowym gadżetem w łazience każdej miłośniczki samoopalaczy. Ta od St. Tropez kosztuje około 40 złotych, z powodzeniem posłuży co najmniej przez kilka sezonów.

ZOBACZ: Filorga – UV-BRONZE OLEJEK DO CIAŁA SPF30 i ŻEL DO TWARZY I CIAŁA PO OPALANIU

St. Tropez - Rękawiczka do usuwania samoopalacza - 37 zł

zdjęcia: instagram / @vitaliberata / @sttropeztan

Zobacz również

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz Twój adres e-mail nie zostanie ujawniony