Czarny Piątek i “mały” błąd Foreo, który doprowadził do strat na… 10 mln dolarów!

Czarny Piątek i “mały” błąd Foreo, który doprowadził do strat na… 10 mln dolarów!

Czarny Piątek i “mały” błąd Foreo, który doprowadził do strat na… 10 mln dolarów!

Czarny Piątek to idealna okazja do zrobienia zakupów i zaoszczędzenia pieniędzy. O ile w Polsce obniżki cen możemy określić jako “takie sobie”, o tyle marka Foreo zaszalała – i to jeszcze jak. W piątek wieczorem urządzenie UFO można było kupić za… 43 złote! Na stronie widoczna była informacja o 96% obniżce i chociaż z pewnością wiele osób wiedziało, że cena jest wynikiem pomyłki, nie odmawiano sobie zakupów.

ZOBACZ: Świąteczne zestawy prezentowe od Foreo

Czarny piątek w Foreo

W poniedziałek o 8 rano, szwedzka marka FOREO, oficjalnie potwierdziła, że 29 listopada w czasie tegorocznego Black Friday, w wyniku zakłócenia na stronie internetowej foreo.com, można było kupić flagowe urządzenie do pielęgnacji UFO w cenie 43 zł. Regularna cena produktu to 1199 zł, co oznacza, że w wyniku błędu produkt został przeceniony aż o 96%!

Jak wynika z raportu sprzedaży, użytkownicy w czasie ok. 2 godzin zakupili ponad 38 tysięcy urządzeń w promocyjnej cenie, co doprowadziło do strat w przychodzie, na poziomie 10 milionów dolarów. W czasie 1 sekundy sprzedawało się nawet 20 urządzeń UFO! Usterka, która pojawiła się na oficjalnej witrynie foreo.com, prawdopodobnie zaczęła się ok 21:30, w piątek 29 listopada, a jej przyczyny można doszukiwać się w ponadprzeciętnym ruchu w sklepie internetowym.

Kiedy media społecznościowe na całym świecie zalała informacja, przekazywana sobie przez użytkowników, o rekordowej obniżce z okazji Black Friday (syndrom FOMO ang. Fear of Missing Out), zespół FOREO starał się jak najszybciej naprawić awarię. Jak podaje marka, jej przyczyną był po prostu… ludzki błąd, w wyniku którego pomylono cenę urządzenia UFO z ceną masek w płachcie kompatybilnych z UFO. Ich cena w czasie Black Friday miała wynosić właśnie 43 zł.

Kiedy twórca FOREO, Filip Sedic usłyszał o „naprawdę Czarnym Piątku”, oświadczył, że marka zobowiązuję się zrealizować wszystkie zamówienia złożone w piątek 29 listopada.

Na rynku nie istnieje drugie takie urządzenie do pielęgnacji jak UFO, więc jeśli wiadomość o rekordowej obniżce na foreo.com dotarła do tysiąca osób na całym świecie, w zaledwie 2 godziny, to znaczy, że tym razem to fani FOREO byli bardziej czujni…. niż my, z powodu szaleństwa zakupowego w Czarny Piątek – komentuje Sedic.

Straciliśmy ponad 10 milionów dolarów przychodu…, ale zyskaliśmy prawie 40 000 nowych klientów na cały świecie, co jest pozytywną myślą, szczególnie w kontekście przedświątecznej atmosfery. Będziemy zatem honorować wszystkie zamówienia i postaramy się, aby wszystkie zakupu zostały zrealizowane w obiecanym przez nas terminie – dodaje Sedic.

Foreo UFO promocja

W Polsce sprzedało się 9 704 urządzeń UFO w cenie 43 zł. Jeżeli fani FOREO dokonaliby zakupu takiej ilości produktów w cenie regularnej, obrót wyniósłby ponad 11 milionów złotych. Oficjalne dane sprzedażowe Czarnego Piątku dla FOREO:

  • W ciągu 120 minut, w wyniku błędu w sklepie internetowym foreo.com, sprzedało się aż 38 575 w cenie 9,99 USD (43 zł), co oznacza straty w obrocie marki FOREO w wysokości 10 762,425 milionów dolarów. Regularna cena detaliczna produktu to 1199 zł.
  • Polacy to prowadzi łowcy okazji! Polska osiągnęła drugie miejsce w ilości zakupów UFO w czasie trwania usterki. Wyprzedziły ją jedynie Stany Zjednoczone, w których użytkownicy kupili 10 832 sztuk.
  • Zakupy poprzez domenę foreo.com były możliwe aż w 50 krajach.
  • W ciągu 120 minut sprzedawało się 5 sztuk urządzenia UFO, a w szczytowej fazie dochodziło nawet do 20 zakupów UFO na sekundę.

Na rekordową sprzedaż w Polsce z pewnością miały wpływ blogerki, które komunikowały o błędzie w swoich social mediach. Wielki szacunek dla Foreo, że zdecydowali się zrealizować wszystkie złożone w wyniku ich wielkiej pomyłki zamówienia!

ZOBACZ WIĘCEJ:

Zdjęcia: mizzle.pl

Zobacz również

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz Twój adres e-mail nie zostanie ujawniony