Fish pedicure? Może być bardzo niebezpieczny!

Fish pedicure? Może być bardzo niebezpieczny!

Cała branża urodowa zamarła. Popularny, w szczególności w wakacyjnych kurortach, zabieg – fish pedicure – może być niebezpieczny dla zdrowia. W sieci pojawiła się informacja, że korzystając z tej (nie)przyjemności można zarazić się wirusem HIV lub wirusowym zapaleniem wątroby typu C.

ZOBACZ: Najnowszy trend manicure? Dym!

Szukając informacji na ten temat natrafiłam m.in. na te… sprzed kilku lat! Już w 2011 roku pisano o możliwych skutkach ubocznych takiego pedicure, teraz temat powrócił niczym bumerang. Brytyjska rządowa agencja ochrony zdrowia znowu ostrzega przed wspomnianym wyżej zabiegiem.

“Rybi pedicure” w szczególności powinny darować sobie osoby z cukrzycą, łuszczycą lub słabym układem odpornościowym. Health Protection Agency informuje, że to właśnie osoby z tymi dolegliwościami są w szczególności narażone na zakażenie. Co prawda ryzyko zakażenia jest niskie, ale eksperci zgodnie twierdzą, że nie można go całkowicie wykluczyć.

#fishpedicure #amazingpedicure #highlyrecommended #adventuretime

A post shared by Yuliya Kyrychenko (@colorfulukrainian) on

Garra Rufa Fish Pedicure

Dlaczego fish pedicure nie jest do końca bezpieczny? Ponieważ nie można wysterylizować akwariów. Jak można się łatwo domyśleć – mogłoby to zaszkodzić znajdującym się w nich rybkom, których w jednym naczyniu może być nawet 200. Rybki zjadają znajdujący się na stopach martwy naskórek. W tym momencie na skórze tworzą się mikrouszkodzenia, przez które do wody może dostawać się krew.

Społeczeństwo powinno być świadome zagrożenia, nawet jeżeli to jest minimalne – grzmią eksperci.

Pedicure został zakazany w niektórych rejonach USA –  m.in. na Florydzie, w Teksasie, New Hampshire i Waszyngtonie.

ZOBACZ: Blogerka po 6 latach zrezygnowała z przedłużania paznokci

zdjęcia: pixabay.com / Instagram

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz Twój adres e-mail nie zostanie ujawniony