[WYWIADY MIZZLE] Projekt Ślub, piękna papeteria ślubna i ich przepis na sukces

[WYWIADY MIZZLE] Projekt Ślub, piękna papeteria ślubna i ich przepis na sukces

[WYWIADY MIZZLE] Projekt Ślub, piękna papeteria ślubna i ich przepis na sukces

Papeterią ślubną od Projekt Ślub zachwycam się odkąd pamiętam. Za oryginalnymi zaproszeniami stoją dwie siostry – Katarzyna Kostecka i Anna Stolińska-Śledź. Jakiś czas temu pisałam o samych zaproszeniach, ale nie byłabym sobą, gdybym nie skorzystała z okazji do zadania kilku pytań…

ZOBACZ: Najpiękniejsze zaproszenia ślubne: Projekt Ślub

MIZZLE: Może zacznijmy od początku… Jak zaczęła się Wasza przygoda z tworzeniem zaproszeń ślubnych?

PROJEKT ŚLUB: Wszystko zaczęło się 8 lat temu kiedy polski rynek ślubny mocno kulał, a my wychodziłyśmy za mąż i chciałyśmy mieć ładną, kolorową papeterię. 😉 Inspirowałyśmy się ślubami z zagranicznych portali, zaprojektowałyśmy zaproszenia dla siebie i znajomych, a potem postanowiłyśmy wypełnić niszę. Od tego czasu sporo się zmieniło, rynek bardzo się rozwinął i nie brakuje firm z pięknymi zaproszeniami, ale i my staramy się nie zostawać w tyle. Miałyśmy rok czy dwa, że było nas widać mniej bo skupiłyśmy się na rodzinie, ale teraz mamy już nowe pomysły i działamy prężnie nad rozwojem firmy.

MIZZLE: Jak powstają te cuda? Czy wszystko robione jest ręcznie?

PROJEKT ŚLUB: Najpierw jest wizja, czasem nasza, a czasem pary młodej, potem tworzymy i dopracowujemy projekty. Wszystkie grafiki rysujemy ręcznie w programach graficznych i staramy się dopieszczać je w każdym calu. W przypadku druku posiłkujemy się współpracą z profesjonalnymi drukarniami. Następnie wszystkie detale – klejone czy wiązane elementy – robimy ręcznie.

MIZZLE: Jakie pary decydują się na skorzystanie z Waszych usług? Analizując ceny oraz to co można zaobserwować np. na facebookowych grupach ślubnych można stwierdzić, że Wasza oferta skierowana jest do pewnej niszy. Panny Młode chyba nie lubią przepłacać za zaproszenia… A szkoda, bo jakość kosztuje.

PROJEKT ŚLUB: Nasza oferta na pewno trafia do par, które jak my doceniają detale, dobrą jakość. Czasem ogląda się w internecie piękne zdjęcia papeterii, ale po jej zamówieniu jakość rozczarowuje. Wydaje nam się, że naszym zdjęciom wiele brakuje (robimy je same z różnym efektem), ale większość par, która zamówi próbki naszych zaproszeń, decyduje się złożyć zamówienie i piszą, że na żywo są znacznie piękniejsze niż na zdjęciach. Zdjęcia nie zawsze oddają jakość, mamy nadzieję, że w naszym przypadku zobaczenie zaproszeń ?na żywo? działa na plus. Mamy też dużo klientów, którzy kiedyś dostali nasze zaproszenia od rodziny czy znajomych. 😉

MIZZLE: Czy wybór częściej pada na gotowy projekt czy jednak indywidualny?

PROJEKT ŚLUB: Na początku robiłyśmy głównie nowe projekty, ale od kilku lat (chyba odkąd projektujemy co roku nową kolekcję zgodną z trendami i naszymi własnymi upodobaniami) chyba rozkłada się to równomiernie. 😉 Projekty indywidualne z motywem przewodnim to nasza specjalność.

MIZZLE: Z jakim wyprzedzeniem należy złożyć zamówienie?

PROJEKT ŚLUB: Przyszłe Panny Młode zaproszenia zaczynają oglądać zwykle zaraz po zaręczynach. 😉 Ale z zamówieniami i ostatecznym wyborem zwykle zwlekają na ostatnią chwilę. U nas na zaproszenia według gotowych wzorów czeka się około miesiąca, a przy nowych projektach lub w pełni sezonu dłużej. Warto ustalić ile czasu potrzeba na rozdanie zaproszeń, do kiedy goście mają czas na potwierdzenie obecności i dodać do tego czas realizacji. Zwykle wychodzi na to, że pół roku przed datą śluby to wcale nie za wcześnie.

MIZZLE: A co z dodatkami? Czy winietki trzeba zamawiać od razu czy można domówić je w momencie, gdy zostanie potwierdzona lista gości?

PROJEKT ŚLUB: Zaproszenia i pozostałą papeterię jak winietki, menu numery itp. realizujemy osobno. Często lista gości znacznie się skraca w stosunku do liczby zapraszanych gości. Dodatki najlepiej zamówić przynajmniej z dwumiesięcznym wyprzedzeniem, żeby zarezerwować termin. Listę gości można dograć później, ale możemy zrobić ograniczoną liczbę zamówień na daną datę.

[WYWIAD] Projekt Ślub, zaproszenia i ich przepis na sukces

Zaproszenia Projekt Ślub możecie zobaczyć i zamawiać TUTAJ.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Zdjęcia: Mizzle

Zobacz również

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz Twój adres e-mail nie zostanie ujawniony