Jak zmierzyć rozmiar pierścionka? Jest na to sposób!

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka? Jest na to sposób!

Niezależnie od tego czy szukasz sposobu na zmierzenie rozmiaru palca swojej ukochanej w celu zakupu pierścionka zaręczynowego czy planujesz zakup obrączek przez internet – pomożemy! Wiadomo – ustalenie odpowiedniego rozmiaru pierścionka jest znacznie łatwiejsze, gdy kobieta nosi pierścionek na co dzień. Wtedy wystarczy go na chwilę “pożyczyć” i zmierzyć albo u jubilera, albo specjalnym stożkiem, który można zamówić do domu. Gdy jednak kobieta pierścionka nie nosi… Są i na to sposoby!

ZOBACZ: Na której ręce nosi się obrączkę? Podpowiadamy!

Jak zmierzyć rozmiar palca?

Od mojego narzeczonego wiem, że zmierzenie rozmiaru mojego palca było praktycznie niemożliwe. Wszelkie sposoby z papierowym paskiem i flamastrem, sznureczkiem nie zdały egzaminu. Dobrym pomysłem nie będzie również mierzenie palca suwmiarką – uwierzcie, że ustalony w ten sposób rozmiar na 90% będzie zły. W naszym przypadku zaręczyny (raczej sam fakt, nie moment) były kwestią czasu, rozmawialiśmy o nich kilka razy. Po wielu nieudanych próbach mierzenia mojego palca przez sen (ach, te niespodzianki… :P), zamówiliśmy specjalną miarkę.

Savicki miarka

Z ogromną pomocą przychodzi marka Savicki. Na ich stronie internetowej można zamówić specjalną miarkę, dzięki której ustalenie rozmiaru będzie niezwykle proste. Miarka to nic innego jak plastikowe kółeczka odpowiadające poszczególnym rozmiarom pierścionków czy obrączek. Liczba na kółeczku informuje o obwodzie palca w milimetrach – wystarczy skonfrontować go z tabelą rozmiarów danej marki i gotowe!

Miarka jest całkowicie darmowa, nie ponosisz nawet kosztów jej wysyłki. Kilka dni po dostarczeniu kontaktuje się z Tobą konsultant marki, który służy pomocą i dobrą radą w kwestii wyboru odpowiedniej biżuterii. Warto dodać, że zamówienie miarki nie zobowiązuje do dokonania zakupu biżuterii – chociaż zdecydowanie warto zapoznać się ich ofertą, bo biżuteria jest naprawdę zjawiskowa.

Miarkę można zamówić TUTAJ.

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

Niezależnie od tego czy robicie to razem czy może raczej przymierzasz kółeczka na palec ukochanej podczas snu, warto wspomnieć, że aby poznać właściwy rozmiar najlepiej zmierzyć go kilka razy. Palce mają mniejszy obwód rano, są nieco bardziej spuchnięte wieczorem. Palce puchną również latem lub po spożyciu alkoholu.

Powodzenia!

ZOBACZ WIĘCEJ:

Zdjęcia: Mizzle.pl / Pixabay / Giphy

Zobacz również

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz Twój adres e-mail nie zostanie ujawniony