Czego Panna Młoda nie powinna robić z włosami przed ślubem? Pytamy eksperta

Czego Panna Młoda nie powinna robić z włosami przed ślubem? Pytamy eksperta

Czego Panna Młoda nie powinna robić z włosami przed ślubem? Pytamy eksperta

Do fryzjera gwiazd – Marka Bryczyńskiego – trafiłam, gdy szukałam kogoś, kto “naprawi” mój kolor włosów. Do ślubu zostały trzy miesiące, a ja nie byłam zadowolona ze swojej koloryzacji. Szybko okazało się, że trafiłam w bardzo dobre ręce, a Markowi zaufałam już po pięciu minutach, gdy tylko opowiedział mi o swoim planie na moją fryzurę.

ZOBACZ: Fryzury ślubne rozpuszczone włosy – inspiracje z Pinteresta

Jako, że sama jestem przyszłą Panną Młodą, nie odpuściłam okazji do podpytania o najmodniejsze fryzury ślubne, a także o to, czego Panna Młoda robić nie powinna.

Marek Bryczyński: Gdy decydujemy się na fryzurę ślubną to najpierw musimy się zastanowić jak ona ma wyglądać. Już od dłuższego czasu najmodniejszym trendem jest natura, który mi osobiście bardzo się podoba. Mniej znaczy więcej. Często jest tak, że sukienka jest bogata, jest to stylizacja wyjątkowa i niecodzienna ? co jest oczywiste. Czasami lepiej jest fryzurą już za dużo nie dodawać.

MIZZLE: Niestety wbrew pozorom niełatwo jest znaleźć fryzjera, który zrobi nam prostą i elegancką fryzurę…

Marek Bryczyński: Wiem, że jest ciężko, tym bardziej, że ci najlepsi mają zarezerwowane terminy na wiele miesięcy do przodu. Co mogę doradzić? Wiadomo, że aktualnie króluje Instagram i właśnie tam warto szukać stylisty ? po jego realizacjach.

MIZZLE: Upięcie wybrane, czas na koloryzację.

Marek Bryczyński: Tak, dopiero jak zdecydujemy się już jak fryzura ma wyglądać to myślę, że warto byłoby pomyśleć o koloryzacji włosów. Bo czasami jest tak, że np. włosy ciemniejsze u nasady i pojaśnione na końcach w upięciu nie wyglądają dobrze. Mamy wtedy ciemne włosy i jasny koczek. Czasami przy takich lekkich stylizacjach warto pomyśleć, że jeżeli decydujemy się na jaśniejsze pasma to fajnie, żeby te jasne pasma pojawiły się przy twarzy, tak żeby kolor miał kontynuację w całej swojej przestrzeni i w całej formie ślubnego upięcia.

Myślę, że warto wspomnieć o tym, że żaden kształt, żadna długość i żadna stylizacja nie wyglądają dobrze, gdy włosy nie są odpowiednio wypielęgnowane. Teraz bardzo modne są blondy, może już nie platynowe, ale rozjaśnione włosy są bardzo na czasie. A wiadomo jak blond, a raczej cały proces rozjaśniania, wpływa na strukturę włosów. Warto pomyśleć o tym, aby koloryzacja była przeprowadzona w sposób bezpieczny i żeby odpowiednio wcześnie zdecydować się na zabiegi pielęgnacyjne ? takie, które domkną włos, sprawią, że będzie bardziej błyszczący, że będzie lepiej pracował, gdy włosy będą rozpuszczone.

MIZZLE: A czy taki wypielęgnowany włos nie jest trudniejszy do upięcia?

Marek Bryczyński: Ja mam taką teorię, że w ogóle nie ma włosów trudnych do upięcia. To jest kwestia dobrania odpowiednich produktów, decyzja o odpowiedniej technice i tak naprawdę nie ma prawa się nic złego wydarzyć.

MIZZLE: Wróćmy do koloryzacji.

Marek Bryczyński: Myślę, że nie warto też decydować się na koloryzację włosów dzień przed ślubem, tak samo jak nie warto decydować się na strzyżenie u nowego fryzjera na trzy dni przed. To są oczywiste rzeczy, ale myślę, że jednak czasami warto to powtórzyć. Panny Młode mają na głowie dużo rzeczy, niektóre z nich robi się w ostatniej chwili? Czasami lepiej już odpuścić koloryzację włosów niż iść do ślubu z ufarbowaną skórą, bo np. fryzjerowi nie do końca udało się ją zmyć?

MIZZLE: Kiedy najlepiej farbować włosy przed ślubem?

Marek Bryczyński: Najlepiej zrobić to 1,5 tygodnia przed. To nie jest czas, kiedy pojawi się odrost, a też warto wspomnieć, że każdy kolor ma jakąś swoją przestrzeń pracy. Jeżeli jest pigmentowany to potrzebuje 2-3 myć, żeby się to wszystko ?ładnie poukładało?. A jeżeli idziemy do nowego fryzjera lub nie mamy jeszcze jakiejś nici porozumienia ze swoim wieloletnim fryzjerem to te 1,5 tygodnia przed to jest też bezpieczny czas na ewentualne korekty.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Zdjęcia: Instagram

Zobacz również

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz Twój adres e-mail nie zostanie ujawniony