Simple rezygnuje z futer!

Simple rezygnuje z futer!

Kolejna marka dołącza do międzynarodowego programu Sklepy Wolne Od Futer!

Środowisko modowe się zmienia, podobnie jak świadomość konsumentów, którzy zaczynają w końcu rozumieć, że naturalne futra są passé. Z futer rezygnują wielkie domy mody, a wśród nich Gucci, Armani, Michael Kors, Versace i Hugo Boss. Do tego grona dołączyła również polska marka – Simple CP.

ZOBACZ: Moda na brzydkie buty – Ty też jej uległaś?

Simple rezygnuje z futer!

Wszystkie produkty zawierające elementy futrzane zostały wycofane ze sprzedaży i w przyszłości nie będą już wprowadzane do kolekcji. Jednocześnie marka przystępuje do międzynarodowego programu Sklepy Wolne Od Futer (Fur Free Retailer).

– Rezygnacja z  naturalnych futer jest kolejnym krokiem w rozwoju marki Simple CP, która ma na uwadze kwestie ekologiczne i etykę w modzie. Już od dłuższego czasu w kolekcjach wykorzystywane były futra ekologiczne, natomiast dodatki z futer naturalnych zostały wycofane ze sprzedaży i nie będą pojawiały się już w asortymencie marki – wyjaśnił Damian Adamski, Dyrektor Marketingu Simple Creative Products.

Simple rezygnuje z futer i dołącza do programu Sklepy Wolne Od Futer

Simple już w sierpniu zacznie wprowadzać kolekcję na jesień/zimę, a ubrania i dodatki z wykorzystaniem sztucznego futra zostaną w wyraźny sposób oznaczone. Marka chce, aby klientki miały pewność, że wybierają produkty, które wykonano z poszanowaniem zwierząt i środowiska naturalnego.

Wraz ze złożoną deklaracją marka Simple CP przystąpiła do międzynarodowego programu Sklepy Wolne Od Futer (ang. Fur Free Retailer). Obecnie jest on prowadzony w ponad 20 krajach na całym świecie. Jego celem jest namawianie firm odzieżowych do rezygnacji z futer, a jednocześnie zapewnienie konsumentom rzetelnej informacji na temat polityki poszczególnych marek w tej kwestii. Program promuje wycofywanie ze sklepów odzieży i dodatków z naturalnymi futrami, zaś klientom pozwala podejmować świadome i etyczne decyzje zakupowe. Koordynatorem inicjatywy jest koalicja Fur Free Alliance zrzeszająca organizacje zajmujące się ochroną i prawami zwierząt. W Polsce od 2013 r. program prowadzi Stowarzyszenie Otwarte Klatki.

– Deklaracja tak dużej i znanej marki jak Simple Creative Products to istotny głos w polskiej branży odzieżowej, dlatego tym bardziej nas on cieszy. To najlepszy dowód na to, że ekskluzywną modę można tworzyć bez użycia naturalnych futer. Mam nadzieję, że inne firmy również podążą tym śladem, mając na względzie dobro zwierząt, środowiska oraz ludzi – powiedziała Aleksandra Majchrzak, koordynatorka programu Sklepy Wolne Od Futer ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

ZOBACZ: 5 rzeczy, bez których nie wyobrażam sobie sezonu letniego

Simple, dobra decyzja!

Materiały prasowe Simple CP / Stowarzyszenie Otwarte Klatki

Zobacz również

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz Twój adres e-mail nie zostanie ujawniony