Prestiż przede wszystkim, czyli o tym, dlaczego Burberry pali tony ubrań

Prestiż przede wszystkim, czyli o tym, dlaczego Burberry pali tony ubrań

Prestiż przede wszystkim, czyli o tym, dlaczego Burberry pali tony ubrań

Niewiele trzeba do rozpętania ogromnej afery. W centrum skandal znalazł się dom mody Burberry, który słynie ze swojej znanej na całym świecie kratki i ponadczasowych trenczy. Na światło dzienne wyszła informacja, z której wynika, że tylko w tym roku luksusowy brand zniszczył ubrania o wartości 140 MILIONÓW złotych.

ZOBACZ: Wpadka Gucci? Kostium kąpielowy za 2000 zł, w którym… nie można iść na basen!

Burberry niszczy ubrania

Oczywiście nic nie dzieje się bez przyczyny. Burberry jakiś czas temu postanowił podnieść swój prestiż – ceny poszły w górę, a kultowe modele ubrań i dodatków nie podlegają żadnym przecenom. Dlatego z szacunku do siebie oraz do swoich klientów, brand postanowił utylizować niesprzedane ubrania i dodatki.

The Autumn/Winter 2018 Collection has arrived. Explore the looks first seen in our February 2018 runway show, as captured in the studio by Brett Lloyd. Available in store and online now brby.co/74g

Opublikowany przez Burberry Środa, 18 lipca 2018

 

Pomyślicie pewnie – powinni oddać ubrania potrzebującym. Otóż w przypadku wielkich domów mody to tak nie działa. Bo jaki prestiż mają ubrania za grube pieniądze jeżeli zaczynają nosić je osoby ubogie? Żaden. Podobnie byłoby w przypadku przecen – Burberry obawia się, że ubrania trafią do osób z mniej zasobnym portfelem, przez co prestiż domu mody znacznie spadać.

Pomimo tego głosy krytyki nie milkną. Ekolodzy grzmią o przyczynianiu się do niszczenia środowiska, a także o ogromnym marnotrawstwie, którego dopuszcza się brytyjski dom mody.

– Nasza strategia ma przyczynić się do tego, że ci, którzy zaopatrzą się w ubrania, będą mieć pewność, że te zawsze pozostają luksusowe. Nawet biorąc pod uwagę ryzyko finansowe, nie decydujemy się na obniżanie cen produktów – można przeczytać w raporcie Burberry.

ZOBACZ WIĘCEJ:

The new runway satchel, The Bridle Bag paired with striped pyjama style trousers.Shop the show: brby.co/55z

Opublikowany przez Burberry Wtorek, 20 września 2016

Zdjęcia: MATERIAŁY prasowe Burberry

Zobacz również

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz Twój adres e-mail nie zostanie ujawniony