Nie żyje Karl Lagerfeld

Nie żyje Karl Lagerfeld

Projektant Chanel miał 85 lat.

Świat mody pogrążony jest w żałobie. Dziś rano do mediów dotarła smutna informacja. Nie żyje dyrektor kreatywny i projektant domu mody Chanel, Karl Lagerfeld.

ZOBACZ: Haute Couture, czyli określenie, które zna każda znawczyni mody

Karl Lagerfeld nie żyje

Informacja o śmierci projektanta nie została jeszcze oficjalnie podana przed Chanel. Osoba z bliskiego otoczenia Lagerfelda poinformowała agencję Reuters, że wczoraj wieczorem został przewieziony do amerykańskiego szpitala w podparyskiej miejscowości Neuilly-sur-Seine, w którym spędził swoje ostatnie chwile.

View this post on Instagram

Karl at colette. #CHANELatcolette

A post shared by CHANEL (@chanelofficial) on

Karl Lagerfeld od jakiegoś czasu miał problemy zdrowotne. Pogłoski o jego pogorszonym stanie pojawiły się, gdy projektant nie pojawił się na ostatnim pokazie, na którym zaprezentowano kolekcję Haute Couture na wiosnę/lato 2019. Jego bliscy współpracownicy zapewniali wówczas, że projektant jest bardzo zmęczony i potrzebuje odpoczynku.

Lagerfeld kierował domem mody Chanel od 36 lat. Oprócz tego zarządzał domem mody Fendi, a także prowadził również markę sygnowaną swoim imieniem i nazwiskiem.

W przyszły poniedziałek rozpoczyna się paryski tydzień mody. Coś nam się wydaje, że ten w całości dedykowany będzie ku czci wybitnego projektanta…

ZOBACZ WIĘCEJ:

Zdjęcia: Instagram / @chanel

Zobacz również

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz Twój adres e-mail nie zostanie ujawniony