Czerwona podeszwa Louboutina nareszcie znakiem towarowym

Czerwona podeszwa Louboutina nareszcie znakiem towarowym

Projektant czekał na to bardzo długo.

Czerwona podeszwa to coś, o czym marzy wiele kobiet. Synonim sex appeal’u, kobiecości i obiekt pożądania. Tak, to właśnie szpilki od Christiana Louboutina – podobno tak niewygodne, jak piękne. Czym jest jednak poświęcenie związane z ich noszeniem przy tym, jak obłędnie wyglądają?

ZOBACZ: Myślicie, że to Louboutiny mają najładniejszą podeszwę? Nie widziałyście tej od Aquazzura!

Szpilki z czerwoną podeszwą

Cała historia z czerwoną podeszwą zaczęła się dawno temu, gdy Louboutin, jeszcze jako nastolatek, pracował w kabarecie. To właśnie na backstage’u podpatrzył, że ulubionym lakierem do paznokci występujących tam tancerek jest charakterystyczna dzisiaj czerwień. Na początku lat 90. otworzył własną pracownię i zajął się projektowaniem butów. Podeszwy początkowo malował wspomnianym lakierem do paznokci, później proces został nieco unowocześniony i usprawniony.

Czerwona podeszwa Louboutina nareszcie znakiem towarowym

To, że czerwona podeszwa jest znakiem charakterystycznym Louboutina nie podlega żadnej wątpliwości. Niestety wraz z pożądaniem kobiet rosła liczba marek, który również zechciały mieć czerwoną podeszwę u siebie.

Już kilkanaście lat temu Louboutin złożył pierwszy wniosek o ochronę patentową “czerwonej podeszwy”. Jednak, gdy projektant oskarżył Zarę o plagiat, jego wniosek pozew został odrzucony ze względu na niezgodność patentu z prawem Unii Europejskiej. Zaraz potem zarejestrował znak towarowy w Beneluksie.

Chwilę później Christian prowadził kolejną sądową batalię – tym razem z holenderską marką Van Haren. Ostatecznie sprawę miał rozstrzygnąć Europejski Trybunał Sprawiedliwości. Instytucja dopiero w czerwcu tego roku uznała, że ” czerwona podeszwa jest zastrzeżonym znakiem towarowym marki Louboutin”.

Projektant ma teraz w ręce bardzo silny argument, który być może pomoże mu wzmocnić ochronę patentową swojego znaku rozpoznawczego w innych krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Zdjęcia: Materiały prasowe Christian Louboutin

Brzydkie buty. Coś, co pokochały miłośniczki mody.
My favorite accessories for this season @danielwellington watch & @balenciaga sneakers from @vitkac #Iceland P.S. Mam dla Was -15% zniżki na dowolny zegarek ze strony DanielWellington.com na hasło: „JEMERCED” #Ashfield #Watch #DanielWellington #dwforeveryone
« 1 z 20 »

Zobacz również

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz Twój adres e-mail nie zostanie ujawniony