COS White Shirt Project, czyli biała koszula na celowniku

COS White Shirt Project, czyli biała koszula na celowniku

COS White Shirt Project, czyli biała koszula na celowniku

Są takie części gardoroby, które zawsze będą klasyczne i ponadczasowe. Wśród nich znajduje się m.in. beżowy trencz czy też biała koszula. I to właśnie biała koszula stała się bohaterem najnowszego projektu marki COS…

ZOBACZ: Reflections, czyli kolekcja na wiosnę 2019 od COS

COS White Shirt Project

W lutym 2019 roku, COS przedstawia specjalną kolekcję White Shirt Project. Na cześć białej koszuli ? ikony współczesnej garderoby ? marka stworzyła jej osiem odsłon dla kobiet i mężczyzn. Projekty z tej serii eksperymentują z ponadczasową klasyką ? łączą tradycyjne rzemiosło z nowoczesnym designem.

Proces tworzenia kolekcji przełamał dotychczasowe reguły, jakie obowiązywały w atelier COS. Projektanci oraz krojczy pracowali nad nią równolegle ? oddzielnie, a nie jak dotychczas, wspólnie. Wykorzystując techniki modelowania 3D, prace rozpoczęli od typowej koszuli o klasycznym kroju. Następnie jej fason poddawali modyfikacjom, dekonstruowali i kształtowali na nowo. To innowacyjne podejście do projektowania pozwoliło zespołom skoncentrować się na detalach, które budują charakter każdej koszuli. Ich propozycje wykorzystują rozmaite kształty kołnierza, mankietów czy plisy, dzięki którym kolekcja sprawdzi się w rozmaitych okolicznościach.

COS biała koszula

Każda z wariacji łączy precyzyjne krawiectwo ze swobodną elegancją. Wersje koszul różnią się objętością, krojem, proporcjami i zachowaniem w ruchu. Wszystkie jednak łączy równowaga pomiędzy nowoczesnością a klasyką, dzięki której biała koszula zawsze zapewnia stylowy wygląd. Kolekcja powstała po to, by na stałe zagościć w garderobach klientów COS i trwać ponad sezonowymi trendami. Wykonano ją ze 100% bawełny. Jednocześnie wpisuje się w etos stylu marki, a zarazem eksperymentuje z dziedzictwem mody i rzemiosła.

Karin Gustafsson, dyrektor kreatywna COS opisuje ideę kolekcji: ?Biała koszula jest nierozerwalnym elementem DNA marki COS. Niezmiennie jesteśmy pod wrażeniem możliwości, które nam oferuje. Zadziwia nas, na ile sposobów jesteśmy w stanie tworzyć ten fundament garderoby na nowo. Aby zmieniać jej charakter, wystarczą lekkie zmiany kroju, proporcji czy detali. W ramach White Shirt Project przygotowaliśmy serię stylowych i funkcjonalnych modeli, które są doskonałymi przykładami nowoczesnego krawiectwa?.

Seria White Shirt Project dostępna jest już w sprzedaży w sklepach COS i online.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Zdjęcia: MAteriały prasowe COS

Zobacz również

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz Twój adres e-mail nie zostanie ujawniony