Woda w… Prosecco? To możliwe!

Woda w… Prosecco? To możliwe!

Z cyklu “zrób to sama”.

Prosecco, czyli włoskie białe wino musujące, to bez wątpienia jeden z najmodniejszych alkoholi. W końcu kto od czasu do czasu nie skusi się na lampkę lub dwie? Tutaj z pewnością nie jedna z Was się uśmiechnie…

ZOBACZ: Gorąca kąpiel spala tyle samo kalorii co… bieganie?

Prosecco… home made?

Jeżeli myślałyście, że nic nie jest w stanie Was zaskoczyć to przedstawiam Wam Mysecco – zestaw do robienia własnego Prosecco w domowym zaciszu. Niektórzy mówią nawet o “biblijnej przemianie wody w wino”, ale moja fantazja najwidoczniej nie idzie aż tak daleko. A więc czym jest Mysecco?

Jest to wymysł marki Victor’s Drinks, który w 14 dni pozwala stworzyć własną butelkę ulubionego trunku. W zestawie znajdziecie butelkę, drożdże, syrop cukrowy oraz tabletki musujące. Nie mogło zabraknąć również ułatwiających przygotowanie wina papierowych lejków, a także korka oraz otwieracza do wina. Zestaw idealny?

Przygotowanie Prosecco jest banalnie proste. Zawartość saszetek wsypujemy do butelki, zalewamy ciepłą wodą i zakręcamy. Po 12 dniach dodajemy tabletki musujące i odstawiamy wino do lodówki na 24 godziny. Po tym czasie będzie idealnie schłodzone i… pyszne! Producent zapewnia, że wino ma delikatny cytrusowy smak, ale ten można jeszcze podrasować poprzez dodanie ulubionych owoców.

Prezent na urodziny przyjaciółki

Bo która przyjaciółka nie ucieszyłaby się właśnie z takiego prezentu… Nie znam! Gadżet nie jest drogi, kosztuje około 20 funtów (w przybliżeniu – 100 złotych), a radość osoby obdarowanej… Bezcenna!

ZOBACZ: Elizabeth Street, czyli… najbardziej instagramowe miejsce w Londynie

Zdjęcia: victorsdrinks.com

Zobacz również

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz Twój adres e-mail nie zostanie ujawniony