Scrabble Towers, czyli świetny sposób na nudne wieczory

Scrabble Towers, czyli świetny sposób na nudne wieczory

Na wiosnę czekamy z ogromną niecierpliwością. Czekamy również na moment, w którym wieczorem będziemy mogły pojeździć na rowerze albo wybrać się na długi spacer bez opatulania się szalikiem i bez wdychania smogu… A póki co uprzyjemniamy sobie długie i jeszcze nieco zimowe wieczory… grami planszowymi! A ostatnio jedną z naszych ulubionych jest Scrabble Towers.

ZOBACZ: Najbardziej instagramowe miejsca w Londynie – co warto zobaczyć?

Gry planszowe dla dwojga

Scrabble Towers, to nowa propozycja najpopularniejszej i najbardziej znanej gry słownej od Mattel. Zabawa przenosi się na wyższy poziom. I to dosłownie!

Zasady gry w Scrabble Tower są bardzo proste. Gracze za pomocą płytek z literami układają słowa ? im dłuższe, tym lepiej. Jednak zamiast dużej planszy, do dyspozycji jest mała podstawka, na której ułożone są płytki z literami. Gracze układają słowa korzystając tylko z dziewięciu liter widocznych na podstawce. Wymaga to strategicznego myślenia i dużej wyobraźni, bo litery muszą stykać się ze sobą w pionie, w poziomie lub na ukos. Każdy gracz zbiera wykorzystane przez siebie litery i rozpoczyna budowę własnej wieży. To jednak nie wszystko, bo podczas gry można zbierać bonusowe płytki, dzięki którym budowana wieża może być jeszcze wyższa, a szansa na wygraną znacznie wzrosnąć! Rozgrywka kończy się, gdy żaden z graczy nie jest już w stanie ułożyć żadnego słowa a zwycięża ten, którego wieża jest najwyższa!

Scrabble Towers

Scrabble Towers to kreatywna zabawa, która pobudza wyobraźnię i wzbogaca słownictwo. Małe i poręczne opakowanie pozwala na wygodne przenoszenie gry w każde miejsce, gdzie tylko mamy ochotę zagrać w Scrabble Towers.

W zestawie Scrabble Towers znajdują się podstawka do gry, 44 płytki z literami oraz 15 płytek z bonusami. Cena ok. 60 PLN.

Scrabble Towers, czyli świetny sposób na nudne wieczory

ZOBACZ WIĘCEJ:

Zdjęcia: Materiały prasowe Scrabble

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz Twój adres e-mail nie zostanie ujawniony