Lubicie mroczne seriale? Musicie zobaczyć Dark!

Lubicie mroczne seriale? Musicie zobaczyć Dark!

A nawet nie raz, a dwa.

Uwielbiam dobre seriale i filmy. A najlepiej, gdy są mroczne i gdy do ostatniego momentu nie wiadomo o co w nich tak naprawdę chodzi, a fabuła konkretnie “ryje banie” (wybaczcie, ale chciałam określić to dobitnie). I właśnie takie jest moje ostatnie odkrycie – Dark. Mowa o niemieckiej produkcji Netflixa, która premierę miała pod koniec zeszłego roku. Niestety premiera u mnie w domu przesunęła się o kilka miesięcy. Wszystko przez brak czasu (tak, binge-watching to zdecydowanie mój styl oglądania, jeden odcinek dziennie to nie dla mnie)  i małą niechęć do niemieckiego języka. I wiecie co? W sumie to dobrze, że nie obejrzałam serialu z grudniu, bo o wiele dłużej musiałabym oczekiwać na 2 sezon.

ZOBACZ: Milenialsi mają kryzys

Serial pochłonęłam (dosłownie!) z chłopakiem w ostatni weekend. Po pierwszym odcinku odczucia mieliśmy mieszane, ale im dalej w serial tym mniej przeszkadzał nam ostry niemiecki akcent (a co więcej – nagle zaczął być intrygujący). Jeżeli jesteście fankami (lub fanami) Stranger Things to Dark jest kolejną pozycją, którą musicie zobaczyć.

Lubicie mroczne seriale? Musicie zobaczyć Dark!

Dark – o czym jest serial?

Dark to niezwykła saga rozgrywająca się we współczesnych Niemczech. Zaginięcie dwojga małych dzieci wydobywa na światło dzienne skrywane sekrety czterech rodzin i zaburzone relacje pomiędzy ich członkami. Wypadki przedstawione w dziesięciu godzinnych odcinkach przybierają nadprzyrodzony obrót niepozostający bez związku z wydarzeniami, które miały miejsce w miasteczku w 1986 r.

Jeżeli jesteście zainteresowane to tutaj znajdziecie opisy poszczególnych odcinków.

Szczerze mówiąc to nawet nie wiem, co mam Wam więcej napisać, bo nie chciałabym spojlerować. Jak już wspomniałam wcześniej – serial do ostatniej minuty trzyma w napięciu (muzyka w pewnych momentach sprawia, że na ciele pojawi się gęsia skórka!), a na koniec pozostawia więcej pytań niż odpowiedzi. I to sprawia, że z niecierpliwością oczekujemy na drugi sezon.

ZOBACZ: Najbardziej instagramowe miejsca w Londynie – co warto zobaczyć?

Akcja rozgrywa się w niewielkim niemieckim miasteczku – Winden. Kluczową rolę pełnią zarówno tajemnicze jaskinie, jak i elektrownia jądrowa. Bohaterów jest tylu (a może nie aż tylu, ale…) i są ze sobą powiązani w taki sposób, że w pewnym momencie ma się chęć złapać za kartkę i długopis i wszystko na spokojnie sobie rozpisać. Nie bez powodu specjaliści od seriali zalecają, żeby serial obejrzeć… dwa razy! Podobno właśnie za drugim wszystko nabiera jeszcze głębszego sensu i zaczyna się ze sobą łączyć.

No cóż, chyba już wiem, jakie będą nasze plany na nadchodzącą majówkę…

Dark – kiedy drugi sezon?

Podczas ostatniej konferencji w Rzymie podana została informacja, że 25 czerwca twórcy serialu rozpoczną produkcję w Berlinie i okolicach. Pokazano także pierwsze zdjęcia, z których już można wywnioskować, co zdarzy się w kolejnych odcinkach!

Drugiego sezonu prawdopodobnie możemy spodziewać się albo pod koniec tego roku, albo na początku przyszłego.

ZOBACZ: Samsung prezentuje Galaxy S9 i S9+

Ja nie mogę się doczekać, a Wy?

Zdjęcia: Materiały prasowe Netflix

Zobacz również

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz Twój adres e-mail nie zostanie ujawniony