Festiwale muzyczne 2019. Ile kosztuje zabawa?

Festiwale muzyczne 2019. Ile kosztuje zabawa?

– 20% Polaków zapytanych, na co wydają najwięcej pieniędzy podczas urlopu, poza kosztami związanymi z transportem i zakwaterowaniem, przyznaje, że na atrakcje kulturalne jak muzea, teatry i koncerty.

– Festiwal muzyki alternatywnej, który co roku odbywa się w sierpniu w stolicy Śląska, jest najbardziej przystępny cenowo spośród najpopularniejszych imprez muzycznych w Polsce.

– Za trzydniowy karnet na najpopularniejszy festiwal w Kalifornii oraz 3 dniowy nocleg w hotelu turyści zapłacą średnio ponad 8 500 zł!

ZOBACZ: Najbardziej instagramowe miejsca w Londynie – co warto zobaczyć?

Co piąty Polak przyznaje, że podczas urlopu najwięcej pieniędzy wydaje na atrakcje kulturalne jak koncerty, muzea i galerie. Festiwale muzyczne zrzeszają nie tylko fanów muzyki czy dobrej zabawy, ale stanowią również doskonały pretekst dla osób, które kochają podróże, by odwiedzić nowe miejsca. Wyszukiwarka KAYAK.pl postanowiła sprawdzić, gdzie i kiedy organizowane są największe festiwale oraz ile kosztują bilety i zakwaterowanie.

Festiwale w Polsce

Muzyczna uczta podczas podróży po Polsce ? ile to kosztuje?

Muzyka światowej klasy artystów, sprzyjająca (zazwyczaj) pogoda, nowe znajomości i niezapomniana zabawa – to tylko kilka powodów dla których Polacy uwielbiają festiwale. Jak co roku, sezon otworzy największe muzyczne wydarzenie na warszawskim Służewcu. W tym roku odbędzie się ono 31 maja i 1 czerwca. Ceny na warszawski festiwal zaczynają się od 259 zł za dzień, a dwudniowy karnet kosztuje 419 zł. Nocleg w hotelu to dodatkowy koszt rzędu 268 zł za noc. Nieco mniej wyniesie zabawa w Krakowie, gdzie za jednodniowy bilet trzeba zapłacić 249 zł, a cena karnetu dwudniowego wynosi 399 zł. Uczestnicy festiwalu zapłacą średnio 290 zł za zakwaterowanie ? alternatywą jest zakup biletu z polem namiotowym, który kosztuje 459 zł. Rosnące z roku na rok zainteresowanie festiwalem w Gdyni sprawia, że i ceny noclegów plasują się na dosyć wysokim poziomie ? za dwuosobowy pokój turyści zapłacą średnio 349 zł za dobę. Z tego powodu wielu festiwalowiczów decyduje się na zakup biletu z miejscem na kempingu, który kosztuje 699 zł. Dla porównania regularna cena biletu na całą imprezę wynosi 599 zł, a wejście na jeden dzień koncertów ? 279 zł.

Okazuje się, że najwięcej za kilka dni dobrej zabawy zapłacą fani muzyki elektronicznej w Kołobrzegu. Mimo że ceny biletu na jeden dzień zaczynają się już od 220 zł, to trzydniowy karnet będzie kosztował festiwalowiczów już 630 zł. Co więcej osoby, które chcą zakupić bilet z miejscem na polu namiotowym będą musiały zapłacić aż 1010 zł! Biorąc pod uwagę wszystkie koszty, korzystnie cenowo wypada katowicki festiwal, na który trzydniowy karnet kosztuje 330 zł, a gdzie za 3- lub 4-gwiazdkowy hotel trzeba zapłacić około 224 zł za noc. Osoby, które chcą zatrzymać się tuż przy terenie festiwalu, mogą skorzystać z pola namiotowego za jedyne 80 zł podczas całej imprezy.

Festiwale na świecie

Jak to wygląda zagranicą?

Wraz z początkiem wiosny aż do końca wakacji, media plotkarskie oraz Instagram opływają w kolorowe zdjęcia influencerów i celebrytów na festiwalach muzycznych na całym świecie. Najpopularniejszy z nich odbywa się na początku kwietnia w Stanach Zjednoczonych, na Pustyni Kolorado, w dolinie Coachella. Co roku zjawiają się na nim największe gwiazdy, przez co cena biletu jest stosownie?ekskluzywna. Za jednodniową przepustkę trzeba zapłacić około 1935 zł, a trzydniowy karnet VIP to koszt rzędu 6067 zł (regularny bilet kosztuje 5852 zł). Dodatkowo, średnia cena noclegu na poziomie 978 zł za noc sprawia, że jest to najdroższy festiwal w zestawieniu. Nieco tańsze są festiwale w Milwaukee i Budapeszcie, za które turyści zapłacą odpowiednio 6096 zł i 3934 zł. Imprezy w Danii i Bristolu wydają się najbardziej przystępne cenowo. Planując nocleg na polu namiotowym zamiast zakwaterowania w hotelu podczas najpopularniejszego eventu w Roskilde, fani muzyki zaoszczędzą nawet 4268 zł.

Aleksandra Sowa-Frąckowiak Rzecznik Prasowy KAYAK.pl, komentuje: ?Dla wielu osób muzyka i podróżowanie to dwa największe źródła inspiracji, dlatego w KAYAK uważamy, że warto połączyć te dwie aktywności. W naszej najnowszej kampanii Sound of Travel również chcieliśmy podkreślić, że zwiedzanie i odkrywanie nowych zakątków świata stymuluje więcej zmysłów niż tylko wzrok. Dlatego KAYAK przygotował dla swoich użytkowników interaktywną grę, która polega na odgadnięciu, z jakiego miejsca na świecie pochodzą 10-sekundowe nagrania przedstawiające odgłosy konkretnego miasta. Konkurs trwa do 21 marca, a nagrodą główną są trzy zestawy lotów w obie strony o wartości do 2500 zł. Mamy nadzieję, że gra zainspiruje naszych użytkowników do odkrywania zupełnie nowych miejsc, a może nawet pozwoli spełnić marzenie o wzięciu udziału w jednym z topowych wydarzeń muzycznych?.

UWAGI:

Analiza powstała w oparciu o wyszukiwania hoteli na KAYAK.pl dnia 8.02.2019 dla podróży w przedziale czasowym 1.01.2018 ? 31.01.2018 i dotyczą kosztu wynajęcia pokoju dwuosobowego na 1 noc w hotelu 3- lub 4-gwiazdkowym. Ceny biletów zostały podane w oparciu o informacje zebrane z oficjalnych stron internetowych festiwali dla regularnych biletów (z wykluczeniem ofert na bilety imienne, Early Bird czy Last Call). Ceny zostały podane w PLN zgodnie z kursem wymiany nbp.pl z dnia 18.02.2019 roku i mogą one ulec zmianie, mogą się różnić lub nie być już dostępne.

Ankieta została przeprowadzona na zlecenie KAYAK przez Cint wśród 23 400 osób z 22 różnych krajów. Zbieranie danych odbywało się od 3 do 10 stycznia 2019 poprzez e-ankietę za pośrednictwem paneli Cint. Dane dla Polski opierają się na odpowiedziach 980 ankietowanych Polaków.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Materiały prasowe kayak / zdjęcia: pixabay.com

Zobacz również

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz Twój adres e-mail nie zostanie ujawniony