“Dom z papieru” i pytania, które nasuwają się po dwóch sezonach

“Dom z papieru” i pytania, które nasuwają się po dwóch sezonach

“Dom z papieru” i pytania, które nasuwają się po dwóch sezonach

UWAGA! SPOJLER!

Dom z papieru czy inaczej Paper House lub La Casa de Papel to kolejna rewelacyjna produkcja Netflixa, którą wciągnęłam w jeden weekend. Chociaż serial premierę miał w 2017 roku to ja odkryłam go dopiero teraz. Tak, tak, chociaż może wydawać się, że widziało się już wszystko, serwis Netflixa ciągle jest prawdziwą skarbnicą hitów.

ZOBACZ: Narcos: Meksyk. Koniecznie zobacz zwiastun!

W wielkim skrócie – serial opowiada o idealnie zaplanowanym w najdrobniejszych szczegółach skoku na hiszpańską mennicę. Ośmioro bandytów (lub bohaterów, jak kto woli) barykaduje się w budynku rządowym z grupą zakładników. Cel? Kradzież ponad dwóch miliardów euro przy jednoczesnym nieokradaniu nikogo.

"Dom z papieru" i pytania, które nasuwają się po dwóch sezonach

Pierwszy sezon składa się z 13 odcinków, drugi z 9. Każdy jeden trzyma w ogromnym napięciu, jest niesamowicie ciekawy, a zakończenie takie, że MUSIMY wiedzieć, co dzieje się dalej. Funkcja Netflixa (która jest rewelayjna, ale przy okazji jest również przekleństwem) daje nam 5 sekund na zastanowienie, a gdy nie reagujemy to serwuje nam kolejny odcinek. Efekt? Wieczorny maraton z serialem kończący się co najmniej o 3 w nocy…

Drugi sezon, a dokładnie jego końcówka, zostawia nam kilka pytań, na które nie podano odpowiedzi. Tak, 3 sezon będzie bardzo ciekawy!

Po pierwsze…

Czy Tokio jest matką Denvera?

SPOJLERY ZAPOWIADAŁAM JUŻ WCZEŚNIEJ!

Szczerze? Po śmierci Moskwy od razu wpisałam to w wyszukiwarkę na telefonie! Ojciec Denvera na łożu śmierci mówił do Tokio jak do swojej ukochanej, którą porzucił wiele lat wcześniej. Kobieta odbierała to tak, jakby faktycznie było coś na rzeczy, ale możliwe, że kierowały nią emocje. Tokio musiałaby zostać matką bardzo wcześnie. Nie mniej jednak seriale Netlixa wielokrotnie fundowały nam informacyjne trzęsienie ziemi… Mam nadzieję, że trzeci sezon przyniesie nam konkretne odpowiedzi.

"Dom z papieru" i pytania, które nasuwają się po dwóch sezonach

Po drugie…

Kim dla Profesora jest Berlin?

Mniej więcej od początku serialu można było zauważyć, że Berlin jest Profesorowi bardziej znany niż reszta uczestników skoku. W ostatnim odcinku drugiego sezonu, gdy Berlin postanawia poświęcić się dla reszty zespołu, widać ogromne cierpienie Profesora. Można domyślać się, że Berlin był jego starszym bratem, a dowodem ma być chociażby to, że znał jego prawdziwe imię. Nie bez powodu został również dowódcą akcji w mennicy.

Co ciekawe – chociaż w serialu widzimy, że Berlin zostaje ostrzelany i umiera, jego postać ma pojawić się w trzecim sezonie serialu. Nie wiadomo czy będzie obecny jedynie we wspomnieniach wyjaśniających jego historię, czy może… udało mu się przeżyć?

"Dom z papieru" i pytania, które nasuwają się po dwóch sezonach

Dom z papieru 3 sezon

Netflix potwierdził, że produkcja będzie miała kontynuację w trzecim sezonie. Kiedy będzie można zobaczyć kolejne odcinki? Póki co wiadomo tylko tyle, że będzie to w 2019 roku.

Swoją drogą… Dom z papieru jest kolejnym serialem, w którym bardzo intryguje mnie język hiszpański. Jestem pewna, że nie tylko ja mam ochotę się go nauczyć!

"Dom z papieru" i pytania, które nasuwają się po dwóch sezonach

ZOBACZ WIĘCEJ:

Zdjęcia: Materiały prasowe Netflix

Zobacz również

2 komentarze

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz Twój adres e-mail nie zostanie ujawniony