Dlaczego The Rain to dla mnie ogromny zawód? [RECENZJA]

Dlaczego The Rain to dla mnie ogromny zawód? [RECENZJA]

Dlaczego The Rain to dla mnie ogromny zawód? [RECENZJA]

Po Breaking Bad, Narcos, Stranger Things i Dark, Neflix sam postawił sobie bardzo wysoką poprzeczkę. I sprawił, że chcemy, aby poprzeczka ta była coraz bardziej podnoszona. Dlaczego więc The Rain jest dla mnie ogromnym zawodem?

ZOBACZ KONIECZNIE: Lubicie mroczne seriale? Musicie zobaczyć Dark!

The Rain – serial

Znany nam świat to już przeszłość. Sześć lat po tym, jak w wyniku epidemii wywołanej morderczym wirusem przenoszonym przez deszcz umiera niemal cała populacja Skandynawii, duńskie rodzeństwo opuszcza bezpieczny bunkier i odkrywa straszliwą prawdę o losach ludzkości. Wkrótce potem brat i siostra dołączają do grupy innych młodych ocalałych. Razem wyruszają w niebezpieczną podróż przez opustoszałą Skandynawię w poszukiwaniu śladów życia.

Nie są skrępowani wspólną przeszłością, nie ograniczają ich normy społeczne, więc każdy z nich może być tym, kim chce. W trakcie walki o przetrwanie odkrywają jednak, że nawet w postapokaliptycznym świecie istnieje miłość, zazdrość oraz wiele rozterek okresu dojrzewania, które — jak sądzili — przestały się liczyć wraz z zagładą ludzkości.

Kim się okażesz, gdy zacznie padać deszcz?

Dlaczego The Rain to dla mnie ogromny zawód? [RECENZJA]

Serial zaczyna się całkiem nieźle, chociaż mój chłopak po drugim odcinku stwierdza: mam nadzieję, że się rozkręci. Niestety się nie rozkręca, a po trzecim odcinku oglądam już sama. Bo oglądając serial i przeglądając telefon (z naciskiem na przeglądając telefon), to żadne oglądanie serialu. Niby ciągle się coś dzieje, niby akcja posuwa się do przodu, ale brakuje tu zaskakujących zwrotów akcji i napięcia odczuwalnego np. w momencie oglądania Stranger Things, brakuje przysłowiowego “bu!”.

Serial kończy się trochę niespodziewanie i szczerze? Myślałam, że jest więcej niż 7 odcinków (nie czytałam żadnych zapowiedzi przed). Producenci zostawiają nas z niedomkniętymi wątkami, nie wiemy co się stanie z Rasmusem, nie wiemy, jak potoczą się dalsze losy reszty. Ostatni odcinek się kończy, a mój chłopak, śmiejąc się, mówi: tak, to naprawdę koniec! Twórcy z pewnością liczą na kontynuację w drugim sezonie, ale czy Netflix zamówi drugi sezon serialu, który zbiera “takie sobie” opinie?

The Rain ogląda się nieźle. Może wątek miłosny zadziała na kobiety (mnie rusza tylko trochę), ale na facetów? Nie sądzę. Całość mogłaby być ciekawsza, a oczekiwanie na drugi sezon większe, gdyby Simone na końcu podjęła inną decyzję (aj, nie chce spojlerować!). A tak wyszedł trochę serial dla nastolatków.

The Rain – 2 sezon

O drugim sezonie póki co cisza, co w sumie nie jest niczym zaskakującym, bo serial miał premierę 4 maja. A jeżeli wyjdzie… Czy obejrzę? Na pewno tak. Czy będę czekać jak na drugi sezon Dark? Niestety nie.

Zdjęcia: Materiały prasowe NeTflix

Zobacz również

2 komentarze

 • Anonim
  10 miesięcy temu

  Oszukujesz ! Przeciez to super serial !

  • Mizzle
   10 miesięcy temu

   MOJA opinia powyżej. 😉

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz Twój adres e-mail nie zostanie ujawniony