BOTTEGA VENETA – KNOT EAU ABSOLUE

BOTTEGA VENETA – KNOT EAU ABSOLUE

PONADCZASOWY SYMBOL: ZŁOTY WĘZEŁ

Obiekt tak legendarny, że nie trzeba go przedstawiać.

Design tak pieczołowicie dopracowany, że zwycięsko wytrzymuje próbę czasu.

Powściągliwy i nieostentacyjny, lecz momentalnie rozpoznawalny ? Węzeł marki Bottega to jeden z najbardziej emblematycznych elementów. Kopertówkę minaudi?re w kształcie zaokrąglonego pudełeczka ze związanym w węzeł metalowym zapięciem prezentowano w wielu rozmaitych wariantach w różnych kolekcjach i sezonach.

Bottega Veneta Knot

W 2014 roku marka Bottega Veneta napisała nowy rozdział historii Węzła, wprowadzając nowy zapach. Nazwa Wody Perfumowanej Knot nawiązuje do legendarnej kopertówki i składa hołd zarówno charakterystycznej formie torebki, jak również niezliczonym możliwościom, jakie oferuje sam zapach. Cyzelowany ręcznie przez rzemieślników z najwyższej jakości materiałów, złoty flakon zwieńczony został zamknięciem w kształcie węzła, który symbolizuje doskonały mariaż powściągliwego luksusu i zapachów świata Bottega Veneta.

?Jednym z ulubionych elementów, jakie projektuję z każdym sezonie, jest Węzeł. To istne szaleństwo, jak wiele kreatywnych możliwości daje prosty, trójwymiarowy element, tak bardzo określony w przestrzeni i swej funkcjonalności. Porównywałem go do niepomalowanego płótna malarskiego, gdyż ? naprawdę wierzę w to, że umożliwia nieskończenie wiele wariantów? – Tomas Maier ? dyrektor kreatywny

ZOBACZ: [WYWIADY MIZZLE] Sebastian Bukowski: Gdy usłyszysz, że masz ładny podkład, to bądź pewna, że jest albo źle dobrany, albo źle nałożony

Bottega Veneta - Knot Eau Absolue - nowa wersja kultowego zapachu

WYRAZ WYRAFINOWANIA

Cztery lata po debiucie Wody Perfumowanej Knot, Bottega Veneta prezentuje Knot Eau Absolue. Nowa kompozycja uwydatnia elegancję oryginalnego zapachu esencją nut, które dodają jej intensywności i splendoru.

Kwiatowo-orientalny zapach otwiera się znajomymi esencjami lawendy i kwiatu pomarańczy. Delikatna i złożona słodycz jaśminu w nucie serca odróżnia Knot Eau Absolue od oryginalnej kompozycji. Zapach zaczyna nabierać mocy, osiągając punkt kulminacyjny w woalu cennej mirry w nucie głębi. Finalna struktura ukazuje nowy wymiar olfaktorycznej oferty Bottega Veneta, określony przez wyrafinowanie i zmysłowość, które wtórują niezliczonym możliwościom, jakie otwiera przed nami ta luksusowa marka.

Knot Eau Absolue to kontynuacja długoletniej współpracy Tomasa Maiera ? dyrektora kreatywnego, z mistrzynią perfumiarstwa ? Danielą Andrier. Zgodnie z przywiązaniem marki Bottega Veneta do wysokiej jakości i artystycznego rzemiosła, przy tworzeniu zapachu bardzo istotne było wykorzystanie wyłącznie najszlachetniejszych surowców.

CZAR COUTURE

?Węzeł to wyrazisty symbol marki Bottega Veneta, ogniwo, które łączy nas z historią i przyszłością marki. Torebki w rodzinie Knot, takie jak Olimpia Knot i City Knot, wyewoluowały od wieczorowych kopertówek minaudi?re, aby służyć jako akcesoria przeznaczone zarówno na dzień, jak i na wieczór. Wykorzystanie tego legendarnego elementu jako zwieńczenia Knot Eau de Parfum i Knot Eau Absolue otwiera nowy rozdział w naszej historii? – Tomas Maier ? dyrektor kreatywny

Flakon Knot powstał z inspiracji weneckim szkłem i tradycyjną włoską karafką. Jego zaokrąglone kształty i czyste linie odzwierciedlają design kopertówki Knot minaudi?re. Wykończony ręcznie korek i matowe złote zapięcie są momentalne rozpoznawane przez koneserów Bottega Veneta. Aby odzwierciedlać cieplejsze, bogatsze oblicze zapachu, flakon Knot Eau Absolue przybrał ciemny złocisty odcień. Wygląd flakonu, który zyskał więcej wyrafinowania i zmysłowości, sugeruje cenną jakość kompozycji.

Bottega Veneta Sephora

Gama i ceny

Knot Eau Absolue EDP  50 ml           Cena: 405,00 zł*

Knot Eau Absolue EDP  75 ml           Cena: 495,00 zł*

ZOBACZ: Givenchy – COUTURE OUTLINES – kolekcja wiosna/lato 2018

Bottega Veneta - Knot Eau Absolue - nowa wersja kultowego zapachu

Materiały prasowe Bottega Veneta

Zobacz również

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz Twój adres e-mail nie zostanie ujawniony