Zyskaj energię do życia prosto z natury

Zyskaj energię do życia prosto z natury

Bywa, że brakuje nam siły do tego, by funkcjonować na pełnych obrotach. Często picie kawy na nic się zdaje i jakoś niechętnie spoglądamy na zamienniki w postaci napojów energetycznych. Wówczas szukamy alternatywy, która pozwoli nam znów zyskać witalność. Czy w takim układzie warto sięgnąć po guaranę?

Kofeina bywa dla niejednego człowieka szansą na zniesienie trudów codzienności. Ta zawarta w kawie szybko jednak traci swoją moc. Co innego dzieje się w przypadku guarany, która wyzwala kofeinę znacznie dłużej, pozwalając nam zachować refleks i świeżość umysłu przez większość dnia. Roślina wywodząca się z Amazonii jest warta bliższego poznania nie tylko z tego powodu.

Zacznij znowu żyć na pełnych obrotach

Roślina znana także pod nazwą Paulinia guarana dotarła do Europy dopiero w XIX wieku, kiedy mieszkańcy Ameryki Południowej korzystali z jej dobrodziejstw od setek lat. Zainteresowanie guaraną wzrosło, kiedy okazało się, że w zależności od odmiany może zawierać przeszło 2 razy więcej kofeiny od kawy. Dziś roślina ta jest używana na szeroką skalę w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym.

Stymulujące działanie będące wynikiem m.in. wysokiej zawartości kofeiny to nie jedyny powód, dla którego ludzie tak chętnie sięgają po guaranę w rozmaitej postaci. Warto zaznaczyć także to, że guarana poprawia ukrwienie wszystkich narządów, ma działanie przeciwbólowe, zmniejsza łaknienie i przyśpiesza w pewnym stopniu przemianę materii.

Zasadniczo po guaranę sięgają nie tylko osoby odczuwające nadmierne zmęczenie. To doskonały środek stymulujący do przyjmowania przed intensywnym treningiem. Należy jednak pamiętać o tym, że ta roślina z Ameryki Południowej nie może być przyjmowana przez każdego. Nie zaleca się jej podawać m.in. dzieciom, kobietom w ciąży, czy osobom cierpiącym na bezsenność.

Zyskaj energię na resztę intensywnego dnia

Guaranę najczęściej możemy spotkać w sklepach w formie sproszkowanego suplementu diety. Zanim jednak sięgniemy po nią, musimy pamiętać o tym, że ze względu na wysoką zawartość kofeiny należy ściśle przestrzegać zaleceń co do dziennego spożycia. Już jedna łyżeczka guarany może zawierać nawet 250 mg tego organicznego związku chemicznego.

Przedawkowanie w tym przypadku niesie ze sobą rozmaite skutki uboczne. Należy zaliczyć do nich takie dolegliwości jak np.: bóle głowy, stany lękowe, kołatanie serca, czy biegunkę. Z tego też powodu warto zwrócić uwagę na to, żeby mieszać preparatów z zawartością guarany z alkoholem.

Kiedy tylko zadbamy o rozsądne dawkowanie w ciągu dnia tego naturalnego wspomagacza, wówczas szybko poczujemy przypływ sił. Ze względu na stosunkowo długie uwalnianie się kofeiny z guarany unikajmy przyjmowania jej późną porą, gdyż w odmiennym przypadku trudno będzie nam zasnąć. To, czy na dobre zagości ona w naszym życiu, zależy m.in. też od tego, czy będziemy w stanie zaakceptować jej specyficzny smak.

Często szukamy energii do życia w naturalnych składnikach. Tym sposobem możemy trafić na niezwykle intensywne źródło kofeiny, które dostarcza nam guarana. Ta doskonała alternatywa dla kawy nie bez powodu zyskuje coraz więcej zwolenników. Sięgając po nią, pamiętajmy jedynie o zachowaniu zdrowego umiaru.

Źródło: HTTPS://WYLECZ.TO

Zobacz również

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz Twój adres e-mail nie zostanie ujawniony