Zaskakujące? Przy tej muzyce biegamy SZYBCIEJ!

Zaskakujące? Przy tej muzyce biegamy SZYBCIEJ!

Zaskakujące? Przy tej muzyce biegamy SZYBCIEJ!

Z pewnością się uśmiechniesz.

Każdy, kto biega czy regularnie chodzi na siłownię z pewnością ma swoją ulubioną playlistę z muzyką, przy której ćwiczy się zdecydowanie lepiej. Energiczne kawałki sprawiają, że ćwiczymy bardziej efektywnie i wykonujemy cięższe treningi. I nic dziwnego, bo muzyka potrafi dać nam niezłego powera!

ZOBACZ: Gorąca kąpiel spala tyle samo kalorii co… bieganie?

Myślicie, że to brednie? Nic z tych rzeczy, a dowodem jest lista opublikowana przez Deezer. Najbardziej spersonalizowany serwis muzyczny na świecie, przedstawił listę najpopularniejszych gatunków muzyki wybieranych podczas treningu oraz utwory najczęściej odtwarzane na urządzeniach Fitbit.

Jesteście ciekawe, co znalazło się na szczycie?

Muzyka do biegania

Chyba zbyt wielkiego zaskoczenia nie będzie. One Kiss duetu Dua Lipa i Calvin Harris rządzi nie tylko na klubowych parkietach. Tempo utworu to 124 uderzenia na minutę (BPM), co popiera jedną ze sportowych teorii, według której szybkie tempo słuchanej muzyki zachęca do cięższego, szybszego i dłuższego treningu.

Najlepsza muzyka do biegania

Lista 10 najpopularniejszych piosenek motywujących do treningu na całym świecie i odtwarzanych na smartwatchach Fitbit:

1. Dua Lipa & Calvin Harris – One Kiss
2. Ofenbach – Be Mine
3. Camila Cabello – Havana
4. Drake – God’s Plan
5. Rudimental – These Days
6. Petit Biscuit – Waterfall
7. Sigala – Lullaby
8. Bruno Mars – Finesse (Remix) [Feat. Cardi B]
9. Ed Sheeran – Shape of You
10. Marshmello & Anne-Marie – Friends

W Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech podczas treningów królują szybkie utwory. Jednak badania wykazały, że w zależności od kraju wybór piosenek jest zdecydowanie zróżnicowany.

● God’s Plan Drake’a zajmuje pierwsze miejsce w Stanach Zjednoczonych w kategorii utworów pobranych na urządzenia Fitbit. Użytkownicy Fitbit w USA ćwiczą też do rytmu utworu Lose My Breath Destiny’s Child. To najpopularniejsza piosenka na playliście Fitbit Gym Mix, mimo że wydano ją ponad 14 lat temu. Dane Deezera pokazują również, że podczas treningów Amerykanom często towarzyszy Zak Abel ze swoim energetycznym utworem Love Song.

● Brytyjczycy wolą trenować w rytm One Kiss Dua Lipy, a inni kultowi artyści, w tym Ed Sheeran, Rudimental, Drake, Lil Dicky i Little Mix, są wysoko na liście muzyki do ćwiczeń.

● We Francji, gdzie muzyka house jest popularna głównie w klubach nocnych, wielu lokalnych użytkowników Fitbit podczas treningów słucha przebojów Katchi oraz Be Mine duetu Ofenbach. Francuzi chętnie ćwiczą też w rytm hitu Havana kubańsko-amerykańskiej artystki Camili Cabello.

● W poszukiwaniu idealnej piosenki do ćwiczeń Niemcy często decydują się na utwór Magisch lokalnego rapera Olexesha.

Czy ktoś jest zaskoczony? My ani trochę. Brakuje nam jedynie Black Skinhead od Kanye Westa, przy którym od lat ćwiczy nam się najlepiej!

ZOBACZ WIĘCEJ:

Zdjęcia: Pixabay.com / Video: YouTube

Zobacz również

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz Twój adres e-mail nie zostanie ujawniony