Gorąca kąpiel spala tyle samo kalorii co… bieganie?

Gorąca kąpiel spala tyle samo kalorii co… bieganie?

Gorąca kąpiel spala tyle samo kalorii co… bieganie?

Naukowcy znowu zaskakują!

Czy może być coś lepszego niż długa gorąca kąpiel po ciężkim dniu? Według mnie – nie. A gdyby ktoś powiedział Wam, że taki relaks to również całkiem niezłe… ćwiczenia? Okazuje się, że podczas gorącej kąpieli spalamy dużo kalorii!

ZOBACZ: Chodząca perfekcja? Nie, dziękuję!

Badania naukowców i ich wyniki regularnie nas zaskakują. Czasami są absurdalne, czasami pożyteczne. Tym razem pod lupę wzięto kąpiel i porównano ją do różnych aktywności fizycznych. Chciałaś zmusić się do biegania? Nie musisz, bo… relaks w wannie pomoże Ci spalić podobną ilość kalorii?

Gorąca kąpiel spala tyle kalorii co... bieganie? Nowe badania naukowców!

Kąpiel czy trening? Ty decyduj!

Do takich wniosków doszedł Dr. Steve Faulkner, badacz z  Loughborough University. “Bierne ogrzewanie” ciała może poprawić stan zdrowia, w tym pomagać zapobiegać cukrzycy typu 2. Dr Faulkner i jego zespół ekspertów wzięli pod lupę 14 osób – każda z nich miała wziąć godzinną kąpiel w temperaturze 40 stopni Celsjusza i przez godzinę jeździć na rowerze.  Obydwa “testy” zostały zaplanowane tak, aby temperatura ciała podniosła się o 1 stopień.

ZOBACZ: Body Lava i Fairy Bomb. Fenty Beauty prezentuje nowości

Wnioski? Jazda na rowerze sprawiła, że organizm spalił więcej kalorii, ALE… podczas relaksu w wannie spalonych zostało tyle kalorii co podczas 30 minut spaceru. Zaskakujące? Może trochę. Nie mniej jednak kąpiel niech pozostanie przyjemnym wieczornym rytuałem (a teraz macie wymówkę, żeby posiedzieć w wannie trochę dłużej!), a spalaniem tkanki tłuszczowej zajmijcie się podczas aktywności fizycznej.

zdjęcia: pixabay.com

Zobacz również

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz Twój adres e-mail nie zostanie ujawniony